Seminár odborníkov: P. Balko a D. Koronczi

O organizovaní multižánrového festivalu Medzihmla v Lučenci a mnohom inom nám dnes o 17:50 na Seminár odborníkov z praxe prídu porozprávať spoluzakladatelia Peter Balko a David Koronczi.

Peter Balko je absolventom filmovej scenáristiky a dramaturgie na VŠMU v Bratislave, kde momentálne pôsobí ako doktorand. Je spisovateľom,  scenáristom, dramaturgom.  Jeho románový debut Vtedy v Lošonci (KK Bagala, 2015) získal Cenu čitateľov Anasoft litera 2015, Cenu Nadácie Tatra banky pre umenie 2015 v kategórii literatúra do 35 rokov, Cena Jána Johanidesa 2015 do 35 rokov a momentálne sa pripravuje jeho nemecký preklad. V roku 2017 prídu do slovenských kín dva filmy, na ktorých sa podieľal ako scenárista – poviedkový hororový film Strach a koprodukčný triler zo slovensko-ukrajinskej hranice Čiara. Vo svojom rodnom meste organizuje s priateľmi už osem rokov multižánrový festival Medzihmla

Dávid Koronczi je grafickým dizajnérom, vizuálnym umelcom a kurátorom žijúcim v Bratislave, pôvodom z Lučenca. V roku 2015 dokončil bakalárske štúdium na Inštitúte Tvorivej Fotografie Slezskej univerzity v Opave, ČR. Aktuálne dokončuje magisterské štúdium v Ateliéry IN, pod vedením Ilony Németh na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení. Okrem iného pracuje aj na sérii vlastných autorských výstupov, ktoré by mali reflektovať aj jeho voľné uvažovanie a témy, ktorými žije. Jedným z nich je aj festival Medzihmla.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *