Seminár odborníkov z praxe: Radmila Kaděrová

Katedra kulturológie vás pozýva na ďalšie stretnutie v rámci Semináru odborníkov z praxe. Pozvanie prijala pani Radmila Kaděrová, členka výkonného výboru Českej asociácie orálnej histórie. Stretnutie sa uskutoční v pondelok 29.04.2019 o 17.50 h v sídle katedry.

Orálná história je kvalitatívna historiografická metóda založená predovšetkým na výpovediach narátorov, veľakrát priamych svedkov dejinných udalostí a pre výskum súdobých dejín je v dnešnej dobe takmer nevyhnutná.

Česká asociácia orálnej histórie vznikla roku 2007, pričom prvé myšlienky na jej založenie zazneli na medzinárodnej konferencii International Oral history association v Sydney 2006. Sústredí sa predovšetkým na vydávanie metodických pravidiel a odporúčaní, formuluje etické zásady, podporuje a prezentuje vedecké projekty, ktoré užívajú metódu orálnej histórie, združuje odborníkov z odboru a pod.

Pani Radmila Kaděrová nám priblíži činnosť asociácie, prácu metódou orálnej histórie, vývoj odboru, niektoré výskumné témy i vlastné pôsobenie v tejto organizácii.

Dovidenia v pondelok!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *