Seminár odborníkov: Zuzana Šajgalíková a Michal Denci z BSK

V pondelok 30. apríla na Seminári odborníkov z praxe o 17:50 prídu diskutovať Zuzana Šajgalíková a Michal Denci, ktorí pôsobia na Bratislavskom Samosprávnom Kraji na Oddelení kultúry. Ich prezentácia sa bude týkať dvoch tém:
1. Možnosti zlepšovania podmienok pre činnosť kultúrnych zariadení zriaďovaných BSK: analýza potrieb zariadení, tvorba jednotlivých stratégií.
2. Nástroje na podporu „nezriaďovanej“ kultúry v Bratislavskom kraji: Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu kultúry, príbeh Novej Cvernovky.


Zuzana Šajgalíková: potom, ako vyštudovala dramaturgiu a réžiu na VŠMU, sa stala dramaturgičkou Divadla Aréna, kde sa spolu s významnými slovenskými i zahraničnými režisérmi podieľala na vzniku mnohých úspešných a oceňovaných inscenácií. Ako dramaturgička však pôsobila a doteraz pôsobí aj v iných slovenských divadlách nielen v Bratislave (Trnava, Košice). V roku 2015 bola menovaná na pozíciu riaditeľky odboru cestovného ruchu a kultúry BSK, ktorú zastáva dodnes. Je jednou z autoriek stratégie rozvoja kultúry v BSK na roky 2015 – 2020.

Michael Denci: absolvoval štúdium Disciplín umenia, hudby a divadelnej tvorby (BA) a Divadelnej vedy s dôrazom na hudobnú, divadelnú filmovú produkciu (MA) na Filozofickej fakulte Univerzity vo Florencii. V minulosti pracoval v Talianskom kultúrnom inštitúte v Bratislave, momentálne pôsobí na oddelení kultúry. Od 2014 je aj doktorandom na DF VŠMU.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *